24V AC DC Adapter Compatible with HyperReef 100 Model # N15452 100W Aquarium LED Reef Light Dimmable Full Spectrum Marine LED KPTEC K120W2400500E1 Power Supply Cord Cable Battery Charger PSU
★★★★★ 4.3 47 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.royalite-mfg.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Tested Units. In Great Working Condition.
  • Brand New, High Quality Replacement AC/DC Power Charger Adapter
  • Input: AC 100-240V 50/60Hz Auto (Worldwide AC Input)
  • Over Voltage Protection, Over Heat Protection
Brand onerbl
Wattage 100 watts
Portable Yes
Power Plug Type G
Unit Count 1.0 Count
Manufacturer Shenzhen Waweis Technology Co., Ltd
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media 1 power supply cord cable
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Output Current 4.17 Amps
Output Voltage 24 Volts
Number of Items 1
Compatible Devices HYPERREEF N15452 K120W2400500E1
Additional Features Travel
Main Power Connector Type 2 Pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
47 ratings | 19 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (38)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (5)